2026-06-05, 11:47 | Brak komentarzy »

Uwaga, rozpoczynamy rekrutację na kursy w sezonie letnim:
2026-05-15, 20:30 | Brak komentarzy »

2026-04-20, 15:09 | Brak komentarzy »

Ważna informacja dla weteranów misji poza granicami kraju oraz wszystkich zainteresowanych wsparciem rehabilitacji weteranów poprzez nurkowanie i aktywną rekreację!
W tym roku zaplanowaliśmy działania rehabilitacyjne w ramach 2 głównych przedsięwzięć:
1) turnus rehabilitacyjno-szkoleniowy w Orzyszu ze szkoleniami nurkowymi i motorowodnymi, z aktywną rekreacją wodną, hydroterapią i opieką psychologiczną pn. "Podwodna Misja 2026", planowany termin – przełom lipca i sierpnia;
2) rajd pieszo-wspinaczkowy po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (obejmujący wędrówki piesze, wspinaczkę skałkową, zwiedzanie zamków i innych atrakcji, nurkowanie dla chętnych) pn. "Weterani z Podwodnikiem na Szlaku Orlich Gniazd", planowany termin – wrzesień.
Złożyliśmy oferty realizacji powyższych zadań do Ministerstwa Obrony Narodowej, które zostały rozpatrzone pozytywnie, ale kwoty dotacji mocno okrojono (pierwsze zadanie o ponad połowę!), uniemożliwiając organizację przedsięwzięć bez dodatkowego wsparcia. Zabrano również (po raz pierwszy w naszej historii) możliwość pobierania opłat od uczestników przy jednoczesnej konieczności wniesienia wkładu własnego finansowego i osobowego.
Nasze kilkunastoletnie doświadczenia pokazują ogromne pozytywne oddziaływanie nurkowania na organizm i psychikę człowieka, szczególnie ważne po traumatycznych przeżyciach związanych z udziałem w działaniach bojowych. Wielu z Państwa już pytało o możliwość uczestnictwa w turnusach w tym roku wiedząc jak wiele Wam to dało w latach ubiegłych.
Dlatego (nigdy tego wcześniej nie robiliśmy) po raz pierwszy zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji przedsięwzięć rehabilitacyjnych dla weteranów misji. Bez wsparcia darczyńców – instytucjonalnych lub prywatnych organizacja turnusów rehabilitacyjnych – wodno-nurkowego w Orzysz ani wspinaczkowego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w tym roku nie będzie możliwa. Każdego, kto mógłby wesprzeć lub wie jak można pomóc – prosimy o kontakt: e-mail:
stowarzyszenie @ podwodnik.org,
tel. 728 984 988 albo 602 347 028.
Dziękujemy za zrozumienie oraz za każdą formę wsparcia!
2026-04-18, 11:32 | Brak komentarzy »

Już w najbliższą sobotę – 25 kwietnia 2026 r. zapraszamy do włączenia się w akcję sprzątania rzeki Orzyszy – będziemy zbierać śmieci z dna i brzegów rzeki i kanału na odcinku Orzysz-Mikosze. Część osób będzie pracować na kajakach, a część w samej rzece (nie jest głęboka, nie wymaga umiejętności i uprawnień nurkowych).
Spotykamy się o godz. 9.00 na plaży miejskiej w Orzyszu, ubieramy się w skafandry (które zapewniamy, aby się nie zamoczyć), wsiadamy w kajaki i płyniemy na kanał – tam już zaczynamy sprzątać.
2026-04-11, 17:48 | Brak komentarzy »

„Mocni, pomocni!" – to nowy program będący kontynuacją działań naszego stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnościami, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tym razem – po raz pierwszy – będzie on realizowany w ramach programu grantowego, którego operatorem w naszym województwie inny podmiot pozarządowy – Federacja FOSA.

